جدید ترین ردیاب خودرو چیست؟ کدام ردیاب برای ما بهترین است؟ - چشم دوم
جدید ترین ردیاب خودرو چیست؟ کدام ردیاب برای ما بهترین است؟
10
شهریور

جدید ترین ردیاب خودرو چیست؟ کدام ردیاب برای ما بهترین است؟

جدید ترین ردیاب خودرو چیست؟

یک سیستم ردیابی خودرو استفاده از موقعیت مکانی اتومبیل در خودروهای شخصی را با نرم افزاری که این داده های ناوگان را برای تصویری جامع از مکان های خودرو جمع آوری می کند، ترکیب می کند.

اطلاعات خودرو را می توان از طریق اینترنت یا نرم افزارهای تخصصی در نقشه های الکترونیکی مشاهده کرد  مقامات حمل و نقل عمومی شهری به طور فزاینده ای از کاربران سیستم های ردیابی خودرو به ویژه در شهرهای بزرگ استفاده می کنند. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا در مورد جدید ترین ردیاب خودرو اطلاعات مفیدی را کسب کنید.

ردیاب ماهواره ای خودرو

جدید ترین ردیاب خودرو

چندین نوع دستگاه ردیاب خودرو وجود دارد. به طور معمول آنها به دو دسته منفعل و فعال طبقه بندی می شوند.

دستگاه های منفعل

دستگاه های منفعل، مکان GPS ، سرعت، سرفصل و گاهی اوقات یک رویداد ماشه مانند کلید روشن/ خاموش ، باز/ بسته شدن در را ذخیره می کنند. هنگامی که خودرو به نقطه ای از پیش تعیین شده باز می گردد، دستگاه برداشته می شود و داده ها برای ارزیابی روی رایانه بارگیری می شوند.

 

بیشتر بخوانید : 10 پله برای انتخاب بهترین ردیاب 

 

سیستم های غیرفعال

سیستم های غیرفعال شامل نوع بارگیری خودکار هستند که داده ها را از طریق بارگیری بی سیم منتقل می کنند. دستگاه های فعال هم  اقدام به جمع آوری اطلاعات مشابهی می کنند.

دستگاه های مدرن ردیابی

این دستگاه ها جزء جدید ترین ردیاب خودرو هستند. هنگامی که شبکه تلفن همراه در دسترس است و دستگاه ردیابی متصل است، داده ها را به سرور منتقل می کند. وقتی شبکه ای در دسترس نباشد، دستگاه داده ها را در حافظه داخلی ذخیره می کند و بعدا هنگامی که شبکه دوباره در دسترس قرار می گیرد، داده های ذخیره شده را به سرور منتقل می کند.

از نظر تاریخی، ردیابی خودرو با نصب جعبه ای در خودرو انجام می شود، که یا با باتری کار می کند یا به سیستم برق خودرو متصل شده است. برای مکان یابی و ردیابی دقیق خودرو، این هنوز روش غالب است.

با این حال، بسیاری از شرکت ها به طور فزاینده ای به فناوری های نوظهور تلفن همراه علاقه مند هستند که ردیابی چندین نهاد، مانند فروشنده و وسیله نقلیه آنها را فراهم می کند. این سیستم ها همچنین ردیابی تماس ها، پیامک ها، استفاده از وب را ارائه می دهند و به طور کلی طیف وسیعی از گزینه ها را ارائه می دهند.

 

بیشتر بخوانید : نصب دستگاه ردیاب خودرو

 

معماری معمولی

اجزای اصلی ردیابی مبتنی بر GPS عبارتند از:

واحد ردیابی

واحد ردیابی در درون ماشین نصب می شود و اطلاعات مکان را به سرور انتقال می دهد. تعداد ماهواره های GPS ، باز یا بسته شدن شیشه، مقدار سوخت، وضعیت دکمه اضطراری، دور خالی تجمعی، کیلومتر شمار کیلومتر، دور در دقیقه موتور، دریچه گاز موقعیت، وضعیت GPRS و موارد دیگر می باشد.

قابلیت این دستگاه ها در واقع قابلیت نهایی کل سیستم ردیابی را تعیین می کند. اکثر سیستم های ردیابی خودرو، علاوه بر ارائه داده های موقعیت مکانی وسیله نقلیه، دارای طیف وسیعی از پورت های ارتباطی هستند که می توان از آنها برای ادغام سایر سیستم های داخلی استفاده کرد، که به آنها امکان می دهد وضعیت آنها را بررسی کرده و عملکرد آنها را کنترل یا خودکار کنند.

این مورد نیز جزء یکی از جدید ترین ردیاب خودرو هست که در بازار به فروش می رسد.

سرور ردیابی

سرور ردیابی GPS  وظیفه هایی برعهده دارد که عبارتند از: داده های اطلاعاتی را از واحد ردیابی GPS دریافت می کند و آنها را ذخیره می کند. در صورت نیاز کاربر این اطلاعات را در اختیار او می گذارد.

رابط کاربری 

رابط کاربری  UI نحوه دسترسی به اطلاعات ، مشاهده داده های خودرو و استخراج جزئیات مهم از آن را تعیین می کند.

بهترین ردیاب ماهواره ای خودرو

 

بیشتر بخوانید : ردیاب خودرو چه ویژگی هایی دارد؟

 

انواع سیستم ردیاب ها

در این بخش خدمت شما توضیح خواهیم داد که انوع جدید ترین ردیاب خودرو چیست و هر کدام از آنها چه ویژگی هایی دارند.

سیستم ردیابی NB-IoT

سیستم های ردیابی خودرو به طور گسترده ای در سراسر جهان استفاده می شود. اجزاء در اشکال و اشکال مختلف وجود دارند اما اکثر آنها از فناوری GPS و خدمات GSM استفاده می کنند.سیستم های جدیدتر ردیابی خودرو نیز از جدیدترین فناوری NB-IoT استفاده می کنند که می تواند مصرف برق کم و سرعت انتقال داده ها را بهینه کند.

برخی سیستم ها از WiFi برخوردار هستند در حالی که اکثر آنها ردیابی زمان واقعی را ارائه می دهند، دیگران داده های زمان واقعی را ثبت کرده و برای خواندن ذخیره می کنند، به شیوه ای مانند داده های ثبت کننده. سیستم هایی مانند این موارد را ردیابی و ضبط می کنند و پس از برطرف شدن نقاط خاص گزارش ها را امکان پذیر می کنند.

سیستم های ردیابی OBD خودرو

سیستم های ردیابی OBD خودرو از ردیاب های GPS OBD استفاده می کنند که به پورت تشخیصی (OBD) خودروهای سبک، متوسط ​​یا سنگین متصل می شوند. ردیاب GPS OBD سلولی به طور مستقیم با برج سلولی برای ارسال موقعیت مکانی و سایر داده های عملکرد خودرو به سرور از طریق شبکه بی سیم تلفن همراه ارتباط برقرار می کند.

علاوه بر این، ردیاب های OBD با زیر سیستم های مختلف خودرو برای دریافت داده های مربوط به تشخیص خودرو و مصرف سوخت ارتباط برقرار می کنند.

موارد استفاده از ردیاب

همراه با اپراتورهای ناوگان تجاری، آژانس های حمل و نقل شهری از این فناوری برای اهداف مختلفی استفاده می کنند، از جمله نظارت بر رعایت زمان بندی اتوبوس ها در حال سرویس، و ایجاد تغییرات خودکار در نشان های مقصد اتوبوس ها پس از نزدیک شدن وسیله نقلیه به پایانه اتوبوس ا موقعیت مکانی دیگر در طول مسیر اتوبوس مانند ایستگاه اتوبوس خاص در طول مسیر و ایجاد ایستگاه اتوبوس، مسیر ( و مقصد) یا اعلانات سرویس برای مسافران از پیش ضبط شده یا حتی گفتار مصنوعی .

مزایای استفاده از سیستم ردیابی خودرو 

در ادامه خدمت شما عزیزان توضیح خواهیم داد که مزیت های استفاده از جدید ترین ردیاب خودرو چیست ، پس با ما همراه باشید.

تعمیر و نگهداری خودرو

داشتن سیستم ردیابی خودرو هر زمان که خودرو نیاز به تعمیر و نگهداری داشته باشد به شما هشدار می دهد. این امر به روز بودن تمام نیازهای سرویس خودرو را تضمین می کند و هزینه ها و تعمیرات پیش بینی نشده را به حداقل می رساند.

پیگیری کارکنان

سیستم ردیابی خودرو نه تنها خودرو بلکه راننده را نیز تحت نظر دارد. این سیستم یک نقشه زنده ارائه می دهد که تقریبا فورا به روز می شود.

با استفاده از نرم افزار ردیابی مدرن، همچنین می توانید هشدارهایی را برای هر بار که کارمند یا راننده شما مرتکب رفتارهای ناسازگار مانند ترمز ناگهانی، سرعت غیرمجاز، انحراف و غیره می شود دریافت کنید. با چنین داده های دقیق، می توانید به راحتی هر راننده و میزان دقیق آن را کنترل کنید. آنها از قوانین شرکت و قوانین راه پیروی می کنند و در واقع یکی از اصلی ترین دلایلی که خیلی از افراد از جدید ترین ردیاب خودرو استفاده می کنند پیگیری کارکنان است.

کاهش زمان خرابی

این سیستم به شما در یافتن مسیرهای کارآمد کمک می کند، که با کاهش زمان خرابی، بهره وری را افزایش می دهد. با شرکت های تحویل، این اطمینان حاصل می شود که همه تحویل ها به موقع انجام می شود و هزینه سوخت کاهش می یابد.

1 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare