دستگاه های جی پی اس خودرو و ویژگی های آن - دستگاه جی پی اس ارزان - چشم دوم
دستگاه جی پی اس خودرو و ویژگی های آن:
17
خرداد

دستگاه جی پی اس خودرو و ویژگی های آن:

دستگاه های جی پی اس خودرو یا ردیاب خودرو یا ردیاب جی پی اس و یا دستگاه ردیاب به یک معنا است. این دستگاه وسیله ای سیمکارت خور است که برروی وسایل نقلیه سبک و سنگین نصب می شود. این قطعه الکترونیکی موقعیت مکانی وسیله مورد نظر را به کاربر مورد نظر می دهد. این وسیله کاربردی برای اشخاص، افراد مسن و بیماران خاص و کودکان و بازاریاب ها و شرکت ها قابل استفاده است. به یاد داشته باشید اگر جی پی اس مناسبی را انتخاب کنید دیگر نگران امنیت خودرو خود نباشید.

دستگاه های جی پی اس خودرو چگونه کار می کند؟

این وسیله کوچک و کم وزن است که در جاهای مختلفی از وسیله نقلیه نصب می شود. بهتر است آن را در معرض دید نصب نکنید تا سارقان به راحتی نتوانند ردیاب خودرو را پیدا کنند.  همان طور که قبلا گفته شد این وسیله سیمکارت می خورد.این قطعه توسط سیمکارت اطلاعات مربوط به مکان مورد نظر را به  کارفرما و یا صاحب خودرو و یا عضوی از خانواده شخص مورد نظر، می رساند.سیمکارت را می توانید بر طبق سلیقه خود از اپراتور دلخواه تهیه کنید. توجه داشته باشید که سیمکارت در موقعیت های مورد نظر آنتن دهی خوبی داشته باشد تا به مشکل خاصی بر نخورید.

چگونه دستگاه های جی پی اس خودرو را نصب کنم؟

برای اینکه بدانیم چگونه دستگاه های جی پی اس خودرو را نصب کنیم اول باید با انواع ردیاب آشنا شویم.

انواع ردیاب ها:

نوع شارژی:

همان طور که از اسم این دسته مشخص است  این دسته نیاز به شارژ دارد. بسته به نوع و مدل خریداری شده مدت زمان نگهداری شارژ متفاوت است. دستگاه در هنگام اتمام شارژ پیامی برای کاربر می فرستد. به این دسته ردیاب آهنربایی نیز می گویند.

نوع غیر شارژی:

این دسته جی پی اس ها به برق خودرو وصل می شود. این دسته از ردیاب ها نیاز به شارژ ندارند و شارژ مورد نیاز خود را از برق خودرو تامین می کنند.

نحوه نصب ردیاب ها:

نوع شارژ آن که با آهن ربا به ماشین متصل می شودو نصب راحتی دارد. آهن ربا به گونه ای است که امکان جداسازی آن با حمل و نقل امکان پذیر نیست زیرا آهن ربا چسبندگی زیادی ایجاد می کند.

نصب جی پی اس بدون شارژ نیاز به کمی مهارت در زمینه برق خودرو دارد. نصب این دسته از ردیاب ها را به نصاب ردیاب و نصاب دزدگیرها و نمایندگی ردیاب ها بسپارید. البته لازم به ذکر است که خودتان نیز با اطلاعات کسب شده از دفترچه راهنما و اطلاعاتی که از برق خودرو دارید به راحتی می توانید آن را نصب کنید.

بهترین دستگاه های جی پی اس خودرو چه ویژگی ای دارد؟

بهترین دستگاه ردیاب خودرو  با توجه به نیاز و کاربردتان متفاوت است. در این جا به قابلیت های منحصر به فرد جی پی اس ها اشاره می کنیم.

ردیاب جی پی اس دقت اندازه گیری متفاوتی دارند که حدودا 2 الی 5 متر یا بیشتر است. با توجه به کاربردی که این دستگاه برای شما دارد دقت اندازه گیری مورد نظرتان را خریداری کنید.

اگر نوع شارژی دستگاه ردیاب را خریداری می کنید حتما بسنجید که امکان شارژ جی پی اس برایتان وجود دارد و باعث بروز مشکل برایتان نمی شود. به مدت زمان نگهداری شارژ توسط باطری نیز دقت کنید.

با توجه با کاربردتان به ابعاد دستگاه نیز دقت کنید زیرا دستگاه های جی پی اس ابعاد متفاوتی دارد.

حتما به این نکته توجه شود که دستگاه ردیاب خودرو در تمام نقاط کشور آنتن دهی دارد و میزان این آنتن دهی به چه صورت است.

امکان شنود داخل کابین خودرو هم وجود دارد یا ندارد. باوجه به کاربرد مورد نظر دقت کنید که  امکان ردیابی وسیله نقلیه در هر لحظه با موبایل وجود داشته باشد.

به قابلیت های دیگر آن هم مثل استفاده از ردیاب در کنار دزدگیر و هشدار در صورت جا به جایی خودرو خاموش توجه کنید.

توجه کنید که ردیاب مورد نظر امکانات جانبی مثل متوقف کردن خودرو با موبایل از فاصله دور، هشدار سرعت و حرکت غیر مجاز را داشته باشد.

لازم به ذکر است که هرچه قابلیت های دستگاه های جی پی اس خودرو بیشتر باشد قیمت آن گرانتر است و نصب آن نیاز به مهارت خاص خود دارد چون پیچیده تر است. پس توجه کنید با توجه به نیازتان و کاربردی که برایتان دارد نوع مناسب تان را تهیه کنید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare